A Játékosoktól Játékosoknak mostani részében Horváth Dánielt interjúvoltuk meg, hogy ő melyik sereget preferálja és pontosan miért. Fogadjátok szeretettel az interjút Danivel a Chaos Knightokról!
Milyen játékosnak írnád le magadat?
Alapvetően egy laza, funolós alaknak tartom magam, de mivel 5+ játszok, már kicsit akaratlanul is optimalizálom a listáim, sokat kérdezek az ellenféltől, hogy hogyan működnek a szabályai, mikor csinálja őket, stb, ami miatt egyébként kötekedősnek tűnhetek. Ha csak játszani vagyok, próbálok minél mókásabb, de szinergizáló sereget vinni, abszolút rule of cool alapján játszani, versenyre pedig egy egyensúlyt megtalálni, aközött, hogy a sereg mókás legyen, legyen benne olyan unit amit szeretek/ keveset hoznak, de mégis életképes legyen a szférában.

Miért szereted a Chaos Knightokat és mi szerinted a legjobb egysége és kombója a frakciónak?
Epiknusnak tartom a nagy choas fertőzött robotok tematikáját és a modelleket.
Személy szerint a Knight rampagert mondanám, modell szerint, a játékban viszont a Cerastus Knight Lancer egy kicsit supremebb hozzá képest. A Knightok egy elég specifikus sereg ilyen téren, mivel a teljes seregben minden unit 1-1 modellből áll, egész függetlenül tudnak működni egymástól, nem nagyon van lehetőség kombózni őket, azon kívül, hogy 1-1 fajtából többet is hozol, ezzel „specializálva” a sereget
Melyik sereg ellen nehezebb játszanod és mi szerinted a koncepciója a seregnek alapvetően?
Bármi olyan sereg, amelyik sok lethal hittel/devastating woundsal rendelkezik, személyesen a Thousand Sons és az Aeldari olyan seregek amik ellen kifejezetten nehéz a játék.
Nagy ijesztő robotok szétvernek mindent 😃
(Mi a te sereged koncepciója?) Nagy ijesztő robotok szét lőnek ÉS vernek mindent!

Mit szeretsz leginkább a seregedben és a háttértörténetében?
A néha röhelyes dmg karakterisztikákat és az elitségét a seregnek, hogy max 13 modellt hozok, és akkor már „”hordára”” építettem, egyébként 6-7 modellel játszok, illetve, hogy azt a Battle-shock rendszert használja, amelyik egyébként a játéknak egy kicsit „elhanyagolt” aspektusa. A háttértörténetben azt, ahogy ezek a hatalmas gépezetek dominálják a csatateret, az óriási mértékű pusztítást, amit véghez tudnak vinni különösebb erőfeszítés nélkül. A chaos által megfertőzött dühöngő gépszellemek vérszomját, ahogy ezek a bukott nemesek uralkodnak az alattvalóikon és ahogy pusztítanak, hogy kivívják sötét mestereik áldását.
Nagyrészt a Herpetrax ház színeire festem a srácaim, viszont van egy pár kiemelkedő alak, akiknek külön színt és hátteret adtam. Nincs egy közös hátterük, a nagyobb, karakter Knightoknak mind megvan a saját külön történetük, a kisebbek csak csatlakoztak hozzájuk, a pusztításban 😃

Mit javasolnál az új Chaos Knight játékosoknak?
Készülj fel arra, hogy a játékaid a 3. körben véget fognak érni, vagy te darálod le az ellenfeled, és a 3. kör végére nem lesz olyan unitja, ami veszélyt jelentene rád, szóval azt csinálsz amit szeretnél, vagy a nagy sebzést okozó egységei téged aprítanak le ennyi idő alatt, és ő csinál amit szeretne. Viszont, ha a modellek miatt kezdenéd el őket, add meg nekik azt a „törődést” amit ezek a király, hatalmas, tekintély parancsoló modellek érdemelnek, ne egy speedpaint projekt legyen, konvertálj rajta kicsit, adj neki egy karaktert, ha kell, áldozz rá 1 hónapot ameddig fested, ideális esetben a nagyobb modellek a játék végéig az asztalon lesznek, legyenek az asztal középponti elemei, legyenek látványosak, már-már ijesztőek az ellenfélnek >:D
Mi a mostani verseny sereg a Chaos Knightból és milyen nehézséggel találkozol legsűrűbben?
Sajnálatos módon, most a kis Knightok, a Chaosnál Knight Wardog néven futó srácok azok, akikkel versenyen jó eredményeket lehet elérni, a nagyfiúk most kicsit kiesnek a META részből, ettől függetlenül egyébként ők is használhatóak, SŐT!, a Pharia nexus küldetés packban, a Titanic Karakterek tudnak lőni és akciót végrehajtani, amivel a lövős nagy Knightok eléggé felértékelődtek, arról nem is beszélve, hogy ők a különböző tereptárgyakon, és ellenséges modellek fölött is át tudnak lépni, így a mozgásuk korán sincs annyira korlátozva, mint az elsőre tűnhet. (nekem a szokásos versenylistám egyébként 2-3 nagy + 5-7 kicsit Knight szokott lenni)
Nem egy egyszerű sereg a nagyon korlátolt erőforrások miatt, nehéz velük jól tradelni, belőni, hogy mi az a unit, amit reálisan meg tudnak ölni, anélkül, hogy nagyon túlölnéd azokat.

Összefoglaló
Reméljük, hogy Dani tanácsai és tapasztalatai sokaknak hasznos lehet. Tudjátok, a Játékosoktól Játékosoknak cikkekkel mindig egy Tudástár cikksorozatot nyitunk meg, amelyben most a Chaos Knight sereget fogjuk bemutatni. Ha szeretnél még pár általános érvényű tanáccsal élni, akkor kövesd a Játékosoktól Játékosoknak cikksorozatunkat, valamint olvasd el a Tudástárunk Terepasztalos Társasjátékok Alapjai szekcióját!
Kövessetek minket Facebookon és Instagramon is!