Kedvenc Figuráink

Egy újabb kedvenc figuránkról szeretnénk beszélni, amely megérdemli, hogy szót ejtsünk róla, mert minden részletében érdekes és szerethető. Ismerjétek meg Be’Lakort!

„Ő nem a sokak egyike, hanem az egyetlen egy. Ő az első. Egy lény, aki olyan öreg, mint maga a Teremtés. Évezredek óta járja láthatatlanul a csillagokat, fajok sorsát formálva és szenvedésükből táplálkozva. De én megtaláltam őt, és megismertem a nevét!”

Tech-Magos Kyber Arbastri a Kelyhek Tanácsának

Háttértörténete

Be’lakor, más néven a „Sötét Mester” és az „Első kárhozott”, volt az első Démon Herceg, akit a Sötét Istenek egyesült akaratából emeltek fel. Ő az ősidők óta létező lény, amely a maga nemében első volt. A Káosz Istenek, egyöntetűen közös döntésükkel sötét apoteózisban részesítették, és mindegyikük erejének egy részét neki adományozták. Be’lakor sorsát örökké befolyásolta az istenek közötti véget nem érő küzdelem, hiszen mindegyik Káoszistenhez egyaránt kötődött. Kezdetben Be’lakor kihasználta a Sötét Hatalmak közötti féltékenységet, hogy kegyeiket elnyerje, soha nem kötelezve el magát egyikük mellett sem. Egy ideig az istenek úgy versengtek érte, mint gyermekek, akik egy kedvenc játékért harcolnak. Azonban hamar rájöttek, hogy hibát követtek el, amikor egyetlen edénybe összpontosították erejüket, mivel Be’lakor szinte irányíthatatlanná vált.

Ezután az istenek új Démon Hercegeket emeltek fel, mindegyik csak olyan bajnokot választva, aki kizárólag nekik hűséges. Be’lakor továbbra is a legerősebb maradt közülük, bár hatalma csökkent, amikor az istenek erejüket megosztották más szolgáik között. Mégis, Be’lakor a Sötétség mestere maradt, aki a történelem fátyla mögött mozog, hogy a Káosz Istenek akaratát érvényesítse a világegyetemben. A csatában Be’lakor hatalmas karmaival és az Árnyak Pengejét forgatva sújt le ellenségeire. Ez hatalmas kard egy folyamatosan változó alakkal rendelkező eszköze a halálnak, amely hol anyagivá, hol árnyékká alakul. Ahogy a fegyver ingadozik az anyagiság és az árnyék között, könnyedén átvág páncélon, pikkelyen, húson vagy betonszerkezeten. Nem lehet biztosan tudni, hogy a penge maga a démon része-e, vagy talán egy ősi ajándék, amit Be’lakor megőrzött annak ellenére, hogy kegyvesztett lett a Sötét Istenek szemében.

Be’lakor úgy kavarog a csatatéren, mint a füst és az árnyék, testet öltve. Jelenléte baljóslatú és rémülettel teli, formátlan terror az emberek elméjében, amely elszívja az elszántságot és irracionális pánikot kelt. Ez a rettenetes lény nagy örömét leli abban, hogy másokat manipulál a végzetük felé, titokban mesterkedve és árnyak közül irányítva. Csak akkor fedi fel igazi rémisztő alakját, amikor eljön a megfelelő pillanat, hogy lecsapjon ellenségeire az Árnyak Pengejével, miközben pszichikus energiájának karmaival az elméjük húsába mar. Be’lakor, minden Démon Hercegek leghatalmasabbika, galaktikus birodalmak számtalanját uralta, félisteni hatalommal. Végtelen ravaszságú és könyörtelen kegyetlenségű lény, aki mindent elpusztít, amit érint, és féltékenyen vágyik az Sötét Istenek kegyeire. Mindezen tulajdonságok teszik Be’lakort kiszámíthatatlan lénnyé, akinek egyetlen állandója az a rosszindulat, amivel elpusztítja ellenségeit, és végtelen irigysége azok iránt, akik elnyerték a Káosz Istenek kegyét.

Modell részletei

Be’Lakor egy kiemelkedően nagy modell, amely tökéletes központi eleme lehet a Slaves To Darkness (AoS) vagy éppen a Chaos Daemon (40K) seregeinkben. Igen, jól olvassátok ez a modell is, mint a legtöbb Chaos Daemon modell, mind a Warhammer 40.000, mind a Warhammer Age Of Sigmar terepasztalos társasjátékokban is használható.

A rengeteg részlet mellett, amit a figura tartalmaz a talp is átalakítható a játékhoz, így vagy egy Slaves To Darkness Chaos Warrior fekszík a lábainál vagy egy Primaris Space Marine Intercessor. Ebből is látszik, hogy a figura tervezésében nagy hangsúlyt kapott a base kialakítása, amely még zordabbá teszi az amúgy is igencsak félelmetes Démon Hercegünket.

Nekünk a kedvenc részleteink ezen a figurán a szárnyakba akasztott kampós láncok és a kezében tartott Árnyak Pengéje. Mindenki máshogy képzeli el, hogy miként nézhet ki ez a hangzatos fegyver, így nagyon sok festési lehetőséget ad a figurafestőknek.

Szerepe a játékban

Be’Lakor egy Epic Hero és nevéhez hűen fixen neki kell lennie a seregünk vezetőjének. Valahogy ezen nem csodálkozunk a háttértörténete alapján. Lövésben és közelharcban is bővelkedik ez a hatalmas démon, amely távharcra a varázslatait használja, míg közelharcra a fentebb is említett Árnyak Pengéjét, amellyel igencsak könnyen tud megsemmisíteni elit egységeket vagy tömegeket is. Az egyik legnagyobb erőssége a „Shadow Form Abilities” amelyben 3 árnyékformából választhatunk. Az egyikben elbújunk és messzebbről nem lőhetnek ránk az ellenfelek, a másikban folyamatos Battle-shock teszteket dobatunk a közeli ellenséges figuráknak, a harmadikban pedig újradobatjuk a saját egységeink elrpntott Battle-Shock tesztjeit. Összességében egy szívós és a csatateret könnyen manipuláló egységet lelhetünk ebben a Démon Hercegben, amely közelharcban is brutális rendet tud vágni az ellenfél soraiban.

Reméljük, hogy ti is elcsábultok a Warhammer világának Sötét Isteneihez és megjött a kedvetek a Démon seregek irányításához, amelyekből mostanság nagyon keveset lehet látni a terepasztalokon.

Kövessetek minket Facebookon és Instagramon is!

Kép források: Warhammer-Community

Tippek