Életben, háború. Halálban, béke. Életben, szégyen. Halálban, vezeklés.”

Az Áldozat Litániája, amit a Krieg katonái idéznek csatába induláskor

Bevezetés

A Death Korps Of Krieg az Astra Militarum azon ezredeinek neve, amelyek a Segmentum Tempestusban található, nukleáris pusztulás által sújtott, halálbolygóvá vált Krieg világából származnak. Ezek az ezredek híresek a lövészárok-hadviselésben, az ostromokban és a különösen nehéz, sugárzással, biológiai vagy vegyi fertőzésekkel terhelt környezetben vívott háborúkban szerzett szakértelmükről. Krieg több mint 1500 standard éve, az emberiség 40. évezredében fellázadt a Birodalom ellen. A lázadás válaszaként nukleáris tűz zúdult a világra, amit fél évezreden át tartó, kegyetlen háború követett a Loyalisták és az árulók között, mígnem a lázadó eretnekeket teljesen kiirtották.

A bolygó a háború nyomán egy kiégett, sugárfertőzött pokollá változott, amelyet csak por és sár borított. A túlélők az alattomosan mérgező felszínről föld alatti kaptárvárosokba menekültek. A Krieg Halál Légiója e romokból nőtt ki, az Astra Militarum ostromspecialistájaként. Ezek az ezredek a császár iránti bűnbánat jegyében olyan önfeláldozással harcolnak, amely sokak számára már-már zavarba ejtő. A háború áldozatai és a végtelen védelmi harcok mestereiként ismertek. Sötét lelkületük és halálmegvető fatalizmusuk kiemeli őket más Birodalmi Gárdisták közül. Akár sugárzással átitatott sivatagokban, akár több évtizedes, pusztító ostromok közepette, az ő jelenlétük mindig a legzordabb háborús zónákba vezet. A Krieg katonái különleges légzőmaszkokat viselnek, amelyek a sugárzást és a mérgező anyagokat szűrik ki. Ezek a maszkok nem csupán életmentő eszközök, hanem emlékeztetők is bolygójuk árulására és a Birodalom iránti örök szolgálatukra.

433.M40-ben Krieg, amely korábban hűséges világ volt, megtagadta a Császárt és kikiáltotta függetlenségét. A változást egyetlen ember, Jurten ezredes, az Astra Militarum 83. Krieg Ezredének parancsnoka hozta el, aki a még hűséges erőkkel nukleáris tűzvihart szabadított az árulókra. Az ezt követő, kontinenseken átívelő lövészárok-háborúk és tüzérségi csapások fél évezreden át dúltak, mígnem a lázadást végül elfojtották – de az ár szörnyű volt. A bolygó elpusztult, felszíne lakhatatlanná vált. Az emberek kénytelenek voltak a mélybe húzódni, és a háború alatt kiépült földalatti bunkerekben és alagutakban élni. A kriegieknek nem maradt más felajánlaniuk a Császárnak, mint saját életüket. Így hát a világuk minden erejét a katonai szolgálatnak szentelték.

A kriegi ezredek hírhedtek ridegségükről és kérlelhetetlenségükről. A visszavonulás és a megadás szinte ismeretlen számukra; haláltól nem félve harcolnak, mintha nem is emberek, hanem csupán a Császár akaratának megtestesült eszközei lennének. Arctalanok és helyettesíthetőek, légzőmaszkjaik mögött alig különböztethetők meg egymástól. Az önfeláldozás nem csupán erény, hanem a legmagasabb rendű cél számukra. Míg más Astra Militarum ezredek vonakodnak együtt harcolni velük, addig a Death Korps Of Krieg továbbra is az egyik legkeményebb és legkérlelhetetlenebb fegyvere a Birodalomnak. Ám a titkok és szóbeszédek árnyéka sosem hagyja el őket: sokan azt suttogják, hogy mesterséges módszerekkel növelik a katonai utánpótlást, és hogy maszkjaik mögött valójában gyermekkatonák rejtőznek. Az Adeptus Mechanicus vizsgálatai eddig nem bizonyították ezt, de a gyanakvás továbbra is ott kísért a birodalmi köztudatban. A Krieg Halál Légiója a Birodalom bűnbánó gyilkosai – megállíthatatlan, halálos és örökké a vezeklés útját járó erők.

A Regiment Története

A Bukás Előtt

Krieg világának korai története – egykor a Segmentum Tempestus virágzó kaptárvilága – homályba és sötét mítoszokba veszett. Lázadás és árulás terhelte múltja eltorzult az idő ködében. Valaha egy virágzó kereskedelmi és ipari központ volt, ahol milliárdok éltek. Mára azonban Krieg mérgező légkörrel borított világát csak az elhagyatott romvárosok hatalmas kiterjedései szegélyezik. Egykor gazdag és dekadenciába süllyedt vezetői, az Autokraták Tanácsa, belső viszályok és bűnök hálójában vergődtek. Ez az oligarchia idővel egyre elszigeteltebbé és romlottabbá vált, a hatalmukat fenyegető képzelt ellenségek paranoiájában élve. Végtelen erőforrásokat fordítottak kaptárvárosaik védelmének erősítésére, magánhadseregek fenntartására, és világuk köré egy acélból kovácsolt, kifelé fordított gyűrű kiépítésére. Ugyanakkor egyre inkább nehezteltek az Imperial Administratum befolyására „saját” világukon, különösen a Departmento Munitorum által rájuk rótt nehéz adók miatt, amelyek szerintük létfontosságúak lettek volna védelmük fenntartásához. Krieg lakói azonban szinte teljesen tudatlanok maradtak ezen események sötét spiráljáról, amely végül pusztulásukat okozta.

Lázadás

A vég elérkezett Krieg számára 433.M40-ben, amikor a világ legnagyobb kaptárvárosának High Autocrat-ja – aki egyben az Autokraták Tanácsának elnöke és Krieg tényleges kormányzója volt – bejelentette a bolygószintű hadiállapotot. Kihirdette, hogy Krieg független az Emberiség Birodalmától, és megtagadta az Ember Császárának isteni és politikai fennhatóságát. A világ azonnal saját pusztulásába zuhant, miközben hirtelen és brutális polgárháború robbant ki az eretnek Árulók és a Császár iránt hűséges Birodalmi Lojalisták között. A lázadók kezdeti támadásai gyorsan eredményesek voltak; Krieg nagy része az Árulók kezére került, kivéve Hive Ferrogradot, amely a hírhedt Colonel Jurten parancsnoksága alatt maradt.

Ferrograd Ostroma és Jurten Válasza

Colonel Jurten, a 83. Krieg Regimient veterán vezetője, azonnal magához ragadta az irányítást Ferrograd városában, katonai puccsal félresöpörve a hezitáló vezetést. A tapasztalt ezredes irányítása alatt a kaptárváros gyorsan a Lojalisták utolsó mentsvárává vált. Ám a helyzet reménytelennek tűnt: az áruló erők több milliós létszámúak voltak, és Ferrograd hamarosan elzárva, ostrom alatt találta magát. A Birodalom nem tudott segítséget küldeni. Krieg bolygóvédelem az Árulók kezében volt, és olyan erősnek bizonyult, hogy csak egy teljes hadiflotta támadása törhette volna át. A Segmentum Command egyértelművé tette: egy ekkora flotta bevetése nem lehetséges. Jurten parancsa egyszerű volt: ellenállni minden rendelkezésre álló eszközzel, megbüntetni az árulást, és győzni – bármi áron.

Jurten így egy végzetes döntést hozott: Krieg vagy a Császáré lesz, vagy senkié.

A Hive Ferrograd mélyén fekvő titkos Adeptus Mechanicus raktárban Archmagos Greel segítségével Jurten hozzáfért a tiltott, ősi fegyverekhez. Miközben a falakon kívül a harcok tomboltak, a védők belül egy kétségbeesett terven dolgoztak. A világ sorsa pecsételődött meg, ahogy Jurten készült kihasználni a régi világok által hátrahagyott pusztító erejű fegyvereket.

Tisztogatás

A Császár Felemelkedésének Ünnepén Colonel Jurten végrehajtotta régóta előkészített ellentámadását, amely során atomfegyverekkel tisztította meg a bolygót az eretnek lakosságtól. Az Árulók tehetetlenül figyelték, ahogy Jurten ballisztikus rakétái áthatoltak a bolygó sztratoszféráján, majd vakító fényvillanásokkal robbantak fel, halálos izotópokat szórva szét, amelyek végzetes sugárzással borították be Krieg egész felszínét. Napokon át nukleáris tűz pusztított a bolygón. Krieg már amúgy is sérült ökoszisztémája végleg összeomlott, milliárdok haltak meg a lángok által eltakart nap és a nukleáris tél következményei miatt. Az elkövetkező generációk, akiknek e rettenetes támadás örökségével kellett együtt élniük, csak „Tisztogatásként” emlegették Jurten tervét.

Krieg pokollá változott, de a Tisztogatás kiegyenlítette az esélyeket. A Lojalisták felkészültek a támadásra, míg az Árulók rettenetes veszteségeket szenvedtek. Ennek ellenére a polgárháború tovább folytatódott. A Tisztogatás túlélői föld alatti bunkerekbe, vagy a kaptárvilág sugárszennyezett vegyi hulladékmezőibe kényszerültek. A Birodalmi hatóságok szemében Krieg immár nem érte meg a mentést, sorsa csupán egy piros jelölés volt az Administratum nyilvántartásában. Krieg ember alkotta halálbolygóvá vált, egy radioaktív nukleáris tél fagyos szorításában. A maradék Áruló és Lojalista csapatok között tovább dúlt a véres háború, miközben a bolygó felszíne lövészárkokkal, rozsdás szögesdrótokkal és kráterekkel borított harcmezővé változott, amelyet sugárzó hamu és temetetlen holtak csontjai borítottak.

A polgárháború évszázadainak teljes története soha nem derülhet ki. Colonel Jurten végül elpusztult – hogy miként, nem maradt fenn. Ám követőinek leszármazottai tovább éltek, szívükben félelem nélküli kegyetlenséggel. Krieg népének az élet háborút jelentett: harcra születtek, és harcban haltak meg. A rad-hulladékmezőkön és romvárosokon keresztül nagy kabátjukban és légzőmaszkjaik mögött előrenyomuló harcosokat később „Death Korps” néven emlegették. Az ő életük csak a bolygó poklában való túlélés és a Császár nevében való öldöklés volt. A Lojalisták tizenöt generáción át, árkonként és alagútanként, szuronnyal és atomtűzzel harcolva foglalták vissza romba dőlt világukat a Császár számára. Több mint 500 évnyi rémálomszerű háború után Krieg ismét a Death Korpsé lett. Ebből a hosszú polgárháborúból és a bolygó egyedi katonai kultúrájából született az a tradíció, amely szerint az Astra Militarum Kriegből származó ezredeit „Death Korps” névvel illették. Végül 949.M40-ben Krieg ismét a Birodalom teljes fennhatósága alá került.

Krieg hadviselése a fegyelem és az önfeláldozás mércéje. Barát és ellenség egyaránt tisztelettel adózik neki.

Lord Commander Militant, Segmentum Obscurus

A Háború Gépezete

Bár Krieg visszatérése a Birodalomhoz nem kapott nagy figyelmet, a Departmento Munitorum hamar észrevette. Mivel a bolygó elmaradt korábbi adóteljesítésével, új, katonai adózásról döntöttek. A meglepetés akkor érkezett, amikor Krieg nem egy, hanem húsz azonnal bevethető, teljesen felszerelt és kiképzett ezredet ajánlott fel, parancsnokaik pedig kifejezetten a legveszélyesebb háborús zónákba kértek beosztást. Krieg népe az öt évszázadnyi háború alatt sem tétlenkedett. A világ kiégett felszíne alatt egész föld alatti városok épültek, több tízezer kilométernyi bunkert és alagutat ástak, valamint egy hatalmas ipari hálózatot hoztak létre, amely kizárólag a fegyverek, felszerelések és – mindenekelőtt – katonák termelésére szolgált. Ezek a katonák olyan hajthatatlanokká váltak, mint a gyártósorok, amelyek felfegyverezték őket, és olyan könyörtelenekké, mint radioaktív világuk.

A Departmento Munitorum azonnal bevetette az új Death Korps ezredeket. Ezek az ezredek nemcsak hazájuk pokoli körülményeiben voltak hatékonyak, hanem más sugárzó, mérgező vagy vegyi harcmezőkön is túlteljesítették a többi Imperial Guard regiment. Krieg, amely egykor a függetlenséget kiáltotta ki, mára a Departmento Munitorum közvetlen irányítása alatt állt. A bolygót a Császár nevében már nem ipar vagy mezőgazdaság jellemezte, hanem a halálosztó katonák végtelen serege. Ezen cél alól semmi sem vonhatta ki Krieget, még a legvitatottabb gyakorlatok sem. Az emberi élethez való rideg hozzáállás és a „Vitae Womb” technológia szélsőséges használata egyértelműen csak a Birodalom folyamatos szükségleteit szolgálta. Krieg ma már nem más, mint a háború megtestesülése, egy világ, amely csak a Császár dicsőségére harcoló katonákat szül – és ezek a katonák nem ismernek vereséget.

Toborzás és Kiképzés

A Death Korps of Krieg ezredeinek toborzása hasonlóan zajlik, mint a legtöbb birodalmi világon, a besorozás körülményei azonban eltérhetnek. Noha a kiképzési módszerek és harcászati doktrínák nem teljesen egyediek a Birodalmi Gárda többi egységéhez képest, a Krieg kiképzés brutalitása és módszeressége messze túlmutat a szokványos kereteken. A jelölteket szinte születésük óta arra nevelik, hogy egyszer majd a Császár katonái legyenek. A kiképzés során rendkívül magas a halálozási és sérülési arány. A leggyengébbeket gyorsan kiszelektálják, hogy az új ezredekben csak a legerősebbek szolgáljanak. A félelem és gyengeség itt nem tűrhető el.

A fiatal újoncok elméjét és jellemét szándékosan összetörik, hogy aztán még erősebbé formálják őket. Testük keménységét a szenvedés és nyomorúság elviselésére edzik, amely más embereket már megölne – egy olyan világon, mint Krieg, ez az élet természetes része. A sugárzás-sújtotta csataterek roncsai között vonuló kiképzőezredek lövészárkokat ásnak, aknamezőket tisztítanak és gyakorló csatákat vívnak más kadétok ellen. Csak azok a jelöltek érdemlik ki helyüket a Krieg Halál Légiójában, akik mindezt túlélik. A kiképzés ezen brutalitása biztosítja a Death Korps híres fegyelmét és önfeláldozását. A légzőmaszkokat második bőrként kezelik, és a katonák úgy tanulnak meg harcolni, hogy ezeket állandóan viselik, ha a helyzet megkívánja. A kudarc szégyene és az elvtársak cserbenhagyásától való félelem mellett az új rekruták elméjébe a Császár iránti végtelen hűséget és a kötelesség szentségét plántálják. Így készítik fel őket a birodalmi csataterek és az azon túli világok borzalmaira.

„A Császár szolgálatában a Krieg minden árat megfizet.”

Lord Marshall Arnim Kagori

Harcászati Doktrína

Krieg nagy polgárháborúja idején a társadalom túléléséhez elengedhetetlen volt, hogy a leggyengébbeket félretegyék. Az önfeláldozás eszméje – a „Feláldozás Kultusza” – ma is áthatja a Krieg Halál Légiójának minden aspektusát, beleértve a harcászatot és a szervezeti struktúrát is. A kriegi katonák harcászati doktrínája a háború árnyékában született. Életükben csak a harcot ismerték, és generációk nevelkedtek abban a hitben, hogy a Császár nevében való halál az életük végső értelme. Ez a felfogás ma is él: minden kriegi gárdista kész meghalni a Császár szolgálatában. A Krieg Halál Légiójának parancsnokai számára a győzelem a könyörtelen, elsöprő erő alkalmazásával érhető el. A harcászati doktrína alapelve szerint minden csata megnyertnek tekinthető, ha harcképességük és halálvágyuk meghaladja ellenségeikét – minden más csupán idő és emberáldozat kérdése.

A kriegi katonák hite a Császárban mélyen gyökerezik, és imádatuk rituáléi tovább erősítik az áldozatkészség kultúráját. Ezek a katonák híresek arról, hogy soha nem hátrálnak meg, még a biztos halállal szembenézve sem. Halálukat kollektív vezeklésként élik meg őseik egykori eretneksége miatt. A Death Korps ezredei rutinszerűen önként jelentkeznek a Birodalom legveszélyesebb harcmezőire. Ostromok és lövészárok-hadviselés terén kiemelkednek, de számos más hadjáratban is bizonyítottak, például a Taros Hadjárat, az Armageddon Harmadik Háborúja vagy a Vorenz III Kampány során.

A Krieg katonái mindig kitartanak, és előrenyomulásuk során az ellenség állásait elsöprő tüzérségi támadások kísérik. Ha a tömeges támadás nem kivitelezhető, a kriegiek hatékonyan alkalmazzák a rajtaütéseket, hogy az ellenséges vonalakat megtörjék és előkészítsék a nagyobb offenzívát. A Death Korps of Krieg kegyetlensége és rendíthetetlen hűsége hírhedtté vált a galaxisban. Ez részben annak a sugárzástól fertőzött örökségnek köszönhető, amelyet saját világukon hagytak maguk után a Krieg Polgárháború idején. Az általuk elért győzelmek mindig rettenetes áldozatok árán születnek meg – de ezek az áldozatok a Császár nevében mindig igazoltnak tekinthetők.

Ezredek Bevetése

A Krieg Halál Légiójának ezredei rendszeresen kerülnek kiállításra, hogy a Departmento Munitorum aktuális stratégiai szükségleteit kielégítsék. Az ezredek formája és összetétele az adott időszak hadi igényeitől és a Munitorum rendeleteitől függ. Bár Krieg gyalogsági, gépesített gyalogsági és páncélos egységeket is biztosít, a legtöbb esetben ostromezredeket állítanak ki. Ezek az ezredek a teljes háború filozófiájának végletekig vitt kifejeződései. Ami azonban igazán megkülönbözteti a Death Korps of Krieg ezredeit, az nem a felszerelésük, hanem a mentalitásuk. Bármilyen szerepet is töltsenek be, híresek fegyelmükről, elképesztő állóképességükről, a lövészárok-hadviselés terén mutatott szakértelmükről, valamint arról, hogy rendkívüli mértékben tolerálják a magas veszteségi arányt és a veszélyes harci környezeteket.

Ezredi Szerveződés

A Krieg-ezredek a Birodalmi Gárda szabványos parancsnoki struktúráját követik, néhány helyi variációval, például az altisztek nevei különböznek: a gyalogsági őrmestereket „watchmaster”-nek, míg a lovasegységek vezetőit „ridemaster”-nek hívják.

Death Korps Tiszt – A Halál Légiójának tisztjei általában az első sorokban harcolnak, és vezetik az embereiket. Ez nem tudatos döntés, hanem a Krieg mentalitás természetes kifejeződése, mivel minden kriegi gárdista arra számít, hogy harcol és meghal a Császárért. A tisztek gyakran felszerelik magukat gránátokkal, erős oldalfegyverekkel, valamint lánckarddal vagy energiapengével. Parancsnoki jelvényüket a jobb vállukon viselik, a páncéljukon az Imperial Aquila díszítésével. Kriegben nincs állandó arisztokrácia vagy örökletes tisztképzés; a tisztek a katonák közül emelkednek ki, képességeik, rangidősségük vagy puszta túlélési készségük alapján. A kriegi tisztek nem mérlegelik az áldozatokat, ami más Birodalmi Gárda ezredekben gyakran morális problémákat okoz. Szokatlan módon a Halál Légió tisztjei nem kapnak kitüntetéseket; a bátorság természetes elvárás, ezért nincs szükség külön elismerésre.

Death Korps Komisszár – Bár a komisszárok kötelezőek minden gárdista ezredben, a Halál Légió esetében különleges szerepet töltenek be. Ritkán kell fegyelmi problémákkal foglalkozniuk; inkább a katonák túlzott „buzgóságát” próbálják visszafogni, és taktikai tanácsadóként működnek. Ha más birodalmi ezredekkel kell együttműködniük, a komisszárok kulcsszerepet játszanak az egységek közötti kommunikációban és a konfliktusok elkerülésében.

Death Korps Gránátosok– A Gránátosok az ezredek elit katonái közé tartoznak. Veteránként vagy tapasztalt katonaként kerülnek kiválasztásra, és nehézfegyverekkel, valamint koponyamotívumos maszkokkal vannak felszerelve, amelyek az elfogadott sorsukat jelképezik. A Gránátosok halálozási aránya rendkívül magas, és bár ez a szerep kiváltságnak számít, a kötelességük is elkerülhetetlen.

Death Korps Mérnökök – A mérnökök speciális szerepet töltenek be: aknák telepítésével, alagutak ásásával és vegyi fegyverek alkalmazásával járulnak hozzá a Krieg-hadműveletekhez. Az alagutak segítségével meglepetésszerű támadásokat indítanak, és elkerülik a senki földjén való átvonulást. Kegyetlenségük és könyörtelenségük legendás a Birodalom hadszínterein.

Death Korps Watchmaster – A Watchmasterek az őrmesterek megfelelői. Ők vezetik a lövészárkok elleni támadásokat, gyakran szuronyrohamot indítva. Saját haláltól való félelmük nincs, és ugyanezt várják el embereiktől.

Death Korps Lovasok – A Halál Lovasai genetikai módosítással létrehozott Krieg Steed hátasaikon lovagolnak, amelyek képesek túlélni a legmérgezőbb csatatereken is. Felszerelésük robbanóhegyű lándzsákból és szablyákból áll.

Death Korps Kvártélymester – A kvártélymesterek a szokásos birodalmi medikusokat helyettesítik. Feladatuk a felszerelések begyűjtése és az esélytelenül sérült katonák „a Császár békéjének” megadásával való kivégzése. Ez a szerep mélyen gyökerezik Krieg polgárháborús múltjában, ahol az eszközök visszanyerése elsőbbséget élvezett az emberi élet mentésével szemben.

Ezredek Megjelenése

A Krieg Halál Légiójának egyenruhája és felszerelése hasonlóságot mutat az Armageddon Steel Legion egységeivel, de színeik általában sötétebbek, maszkjaik pedig gyakran koponyamotívummal díszítettek. Az Astra Militarum számos ezrede közül a Death Korps of Krieg a legsötétebb és legvégzetesebb – mind megjelenésében, mind szellemiségében. Ez az örökség a bolygójukon dúló, 500 évig tartó nukleáris polgárháború következménye. Az egyenruháik szabása és kialakítása nagyrészt egységes, bár a színek ezredenként eltérhetnek. A tisztek rangjait gyakran díszesebb öltözet különbözteti meg a közkatonákétól. A szöges sisakok a Halál Légió híres ismertetőjegyei, bár a harcmezőn ritkán használják őket. Néhány kriegi katona azonban tovább őrzi ezt a hagyományt, akár rögtönzött szögekkel, akár a régebbi minták megőrzött példányaival, amelyeket családi örökségként adnak tovább.

Felszerelés

Krieg lakói komor, de szorgalmas emberek, és ez tükröződik a Krieg Halál Légiójának felszerelésében is. Míg más Birodalmi Gárda ezredek talán látványosabb fegyvereket és felszereléseket használnak, a kriegiak eszközei ridegen funkcionálisak. Mindezek ellenére a Death Korps of Krieg hadieszközei kiemelkedően hatékonynak bizonyulnak a harcmezőkön, és segítik őket küldetésük teljesítésében.

Lucius Pattern Lasgun

A Krieg ezredeinek standard fegyvere a Lucius Pattern Lasgun, amelyet néha „Hellgun”-ként is emlegetnek. Ez a „hot-shot” fegyver nagyobb energiát használ, mint a Birodalom más gyakori lasgun-típusai, így nagyobb áthatoló ereje van. Ennek hátránya, hogy mindössze 25 lövés után kimeríti az energiaforrását. A fegyver egyeslövésű, és a feltöltése lassabb, mint más lasgunoké. Azonban a kriegi parancsnokok úgy vélik, hogy a megnövelt átütőerő megéri az áldozatot. A fegyver hőelvezető gyűrűkkel van felszerelve, hogy eloszlassa a tűzharc során keletkező extrém hőt.

További felszerelések

  • 6 Lasgun Charge Pack – Nagy teljesítményű energiaforrások, amelyek a birodalmi lézerfegyverek töltényeként szolgálnak.
  • Flak Páncél – Az Astra Militarum leggyakrabban használt védelmi páncélja. Többrétegű anyaga elnyeli a kisebb robbanásokat, lövedékeket és repeszeket, de a nagy hatású fegyverek ellen korlátozott védelmet nyújt. Könnyűsége és olcsó előállíthatósága miatt azonban a gárdisták körében elterjedt.
  • Mono Kés – Egykezes fegyver, amelyet minden kriegi katona hord. Ezek a szuperfinom pengék könnyedén átvágják a páncélokat, és rendkívül tartósak, így bajonettként és harci késként is egyaránt használhatók.
  • Légzőmaszk – Egyszerű maszkok, amelyek védelmet nyújtanak mérgező környezetben, valamint vegyi és biológiai támadások során.
  • 4 Üres homokzsák – Védelmi állások építésére szolgálnak.
  • M39 Ásószerszám (Az Ásó) – Lövészárkok és védelmi állások ásására használják.
  • 4 Frag Gránát – Személyek elleni robbanófegyverek, amelyek szilánkokkal sebeznek.
  • 2 Photon Flash Gránát – Vakító fényű gránátok, amelyek ideiglenesen elvakítják az ellenséget.
  • 2 Füstgránát – Sűrű füstöt bocsátanak ki, amely eltakarja a látómezőt.
  • Időjárásálló ruházat – Védelmet nyújt szélsőséges környezeti viszonyok között.
  • Hátizsák és alap szerszámkészlet – Mindennapi szükségletekhez.
  • Mess Kit & Vízpalack – Étkezéshez és folyadékpótláshoz.
  • Két heti fejadag – Hosszan tárolható élelmiszer.
  • Screamers doboz (osztagonként) – Érzékelős riasztók, amelyek hangjelzéssel figyelmeztetnek az ellenséges jelenlétre.
  • Takaró és hálózsák – Táborozáshoz szükséges felszerelés.
  • Újratölthető lámpacsomag – Hordozható fényforrás, amely akár öt órán át is működhet töltés nélkül.
  • Ápolókészlet – Alapvető tisztálkodási eszközök.
  • Azonosító biléta – A katona személyazonosságának megállapításához.
  • Imperial Infantryman’s Uplifting Primer – A Birodalmi Gárda standard kézikönyve, amely minden gárdista alapvető ismereteit tartalmazza, beleértve a harctéri etikettet, alapvető túlélési ismereteket és a Birodalom ellenségeiről szóló részletes útmutatót. A kézikönyv elvesztése súlyos büntetést von maga után.

Opcionális Felszerelés

A Krieg Halál Légiójának egységei nehézfegyverek terén előnyben részesítik a Meltagunokat és Heavy Boltereket, de hozzáférnek aknavetőkhöz, Heavy Stubberekhez, Lascannonokhoz, Autocannonokhoz és lángszórókhoz is. A gyalogosok alapvető fegyvere a Lasgun, amelyet sokan egy Laspistollal egészítenek ki. Az univerzális Combat Knife (fentebb említett Mono Kés), amelyet minden kriegi katona hord, nemcsak bajonettként, hanem sokoldalú terepi eszközként is szolgál.

Híres Ezredek a Krieg Halál Légiójából

Gyalogsági Ezredek

  • 83. Krieg Gyalogsági Ezred – Az ősök példája. Az első modern Death Korps ezred, amelyet a legendás Jurten ezredes vezetett. Ő indította el a híres Tisztogatást, a nukleáris pusztítást, amely Krieget halálbolygóvá változtatta, örökre megformálva lakóinak karakterét.
  • 42. Krieg Gyalogsági Ezred – A Dask-hadjárat során Hieronymous Thetán súlyos veszteségeket szenvedett, de tartotta az északi vonalat. Az ezred később Djangalla bolygóra került, hogy az ottani ork fenyegetéssel küzdjön.
  • 81. Krieg Gyalogsági Ezred – Az első, amely Hieronymous Thetán Necronokkal szembesült. Keleti védelmi vonala sikeresen ellenállt az előrenyomuló ellenségnek.
  • 186. Krieg Gyalogsági Ezred – Részt vett a Hieronymous Theta bolygón zajló harcokban, ahol Necron fenyegetést próbáltak visszaszorítani. Később Djangalla bolygón folytatta a harcot az orkok ellen.

Ostromezredek

  • 3., 5. és 15. Ostromezredek – A 88. Ostromhadsereg 1. Vonalhadseregének részeként harcoltak a Vraks ostromában. Az ezredeket 828.M41-ben visszavonták.
  • 261. Krieg Ostromezred – Az Apostate Cardinal Xaphan erődítményének elfoglalására küldték. Az ezred szinte teljesen megsemmisült a harcokban, a túlélőket más ezredekbe osztották be.

Páncélos Ezredek

  • 1. Páncélos Ezred – Az Atria Wilderness-hadjáratban vett részt.
  • 19. Páncélos Ezred – A Taros-hadjárat során harcolt a T’au Birodalom ellen, amelyet helyi szövetségesei támogattak.
  • 47. Páncélos Ezred – Az Orphean Háború során áldozatosan megállították a Necron Phalanxokat Kaelogeddon bolygón, lehetővé téve a birodalmi erők győzelmét.

Nehézpáncélos Egységek

  • 1. Nehézpáncélos Század – Részt vett a Radnar megtisztításában.
  • 14. Nehézpáncélos Ezred – Az Orphean Háború során az Amarah csatában különösen kitűnt, ahol Necron erőkkel szemben harcoltak.

Híres Személyek

Amim Kagori marsall

Az Amim Kagori marsall az egyik legelismertebb tiszt volt a Krieg Halál Légiójában, aki a Vraks ostromának zűrzavarában vette át a vezetést. Ő indította el a híres Kagori Offenzívát, amely visszafoglalta a korábban elveszett területeket, mígnem az ostrom irányítását át kellett adnia az Ordo Malleus egyik inkvizítorának.

Karis Venner marsall

A „Háromszor Mártírozott” és „Valtine Megtorlója” néven ismert Venner marsall a Halál Légió véres áldozatkészségét testesítette meg. Annak ellenére, hogy súlyosan megégett egy lángszórós támadás során, visszatért a harctérre, és túlélte a halálát már háromszor bejelentő eseményeket is, ezzel legendává vált a Krieg ezredeiben.

Tyborc ezredes

A 261. Ostromezred hőse, aki személyesen vezette katonáit az ellenséges erődítmények ellen. Bátor taktikája és könyörtelen vezetési stílusa nyitotta meg az utat az 88. Ostromhadsereg számára Vraks erődjének külső védvonalainak áttöréséhez.

A Death Korps of Krieg a Terepasztalos Társasjátékban

A Death Korps of Krieg sereg hosszú ideig a Games Workshop leányvállalata, a Forge World kezelésében volt, ám nemrég kiadták az első műanyag figurákat a Kill Team Veteran Guardsmen dobozában. Ez a készlet egy teljesen testreszabható osztagot kínál, amelyből akár egy command squadot, akár a sereg gerincét alkotó gyalogságot is összeállíthatja a játékos. Szerencsére a gyártó nemrég bejelentette, hogy szinte egy teljes portfóliót kiad a Death Korps of Krieg seregből, amely hamarosan előrendelhető lesz. Maga a Death Korps of Krieg árnyalatokban különbözik a „sima” Astra Militarum seregektől, mégis egy olyan magával ragadó hangulatot áraszt, amely tökéletesen idézi a Warhammer 40.000 világát. Az első világháborús lövészárok-hadviselés atmoszférájával ötvözi a kitartás, a szélsőséges hit és a nosztalgikus hadászati módszerek eszméjét. A HammerTime Cafe már meg is tette az előkészületeket, hogy kiszolgálja az érdeklődőket, egy igényfelmérő kérdőív segítségével. Ha téged is érdekel ez a sereg, töltsd ki a kérdőívet, hogy biztosan teljesíteni tudjuk az igényeket!

Összegzés

A Death Korps of Krieg a Birodalmi Gárda leghalálosabb és legönfeláldozóbb ezredei közé tartozik, akik az Istencsászár nevében harcolnak a legkegyetlenebb körülmények között. A nukleáris pusztítás által halálbolygóvá változtatott Krieg világán nevelkedett katonák híresek sztoikus fegyelmükről, a lövészárok-hadviselés terén szerzett kiemelkedő szakértelmükről és rendíthetetlen fatalizmusukról. Minden egyes gárdista készen áll az életét adni a Birodalomért, hogy vezekeljen őseik árulásáért. Egyszerű, de rendkívül hatékony felszerelésüknek köszönhetően rendszeresen a legveszélyesebb harcmezőkre vezénylik őket. A Halál Légiója a háború és az önfeláldozás kultuszának tökéletes megtestesülése.

Reméljük, hogy élveztétek ezt a Tudástár cikket, és megjött a kedvetek, hogy a Death Korps of Krieg sereggel játsszatok. Bevalljuk, minket is lenyűgözött a történetük, amely sokak számára még mindig rejtve marad teljes egészében. Ha tetszik a munkánk, kérjük, ajánljátok barátaitoknak és ismerőseiteknek, hogy minél többen megismerhessék a Warhammer 40.000 univerzumának sötét titkait!

A Hungarian Warhammer Community csapata

Írta: Liszka Gergely

Kövessetek minket Facebookon és Instagramon is!

Tippek

  • Space Wolf

    Szereted a vikingeket? Válaszd a Space Wolfokat!
  • Lakkozd a figuráidat

    Érdemes lelakkozni a kifestett figuráidat, hogy megóvd a munkádat!
  • Thousand Sons

    Szereted a varázslókat és az egyiptomi hangulatot? Válaszd a Thousand Sonsokat!