Érdekességek

Tegnapelőtt, szombaton jelent meg a Warhammer Underworlds: Embergard és már ki is próbáltuk ezt a nagyszerű játékot, mert kíváncsiak voltunk, hogy mi a különbség a régebbi kiadásokhoz képest. Röviden vannak különbségek, de a régi motorosok könnyen felfogják venni a fonalat, hosszabban olvasd el kicsiny cikkünket, amelyben az új megjelenésekről és a legújabb WHU eseményekről is információt kaphatsz!

Mi található az Embergard dobozában?

A Games Workshop minőségi csomagolását tapasztalhatjuk ennél a szettnél is. Mindennek pontosan megvan a helye a dobozban és a dobozon belüli dobozban, amely magában megállja a helyét a polcunkon díszként.

A dobozon kívül találhatóak a kockák (amiből egyel kevesebb támadó kocka található a lentebb látható képen) és a figurák keretei. A kockák a régről megszokott speciális Warhammer Underworldshöz kiadottakkal egyenértékű, így a régi szetteket bármikor használhatják a veterán játékosok. A figurák minősége a Games Workshop által megszokott, tehát nagyon szép részletes harcosokat találhatunk ebben a szettben is és meglepően kevés sorja található rajtuk, így akár csak simán kivágva és összepattintva is elkezdhetjük a játékot.

A dobozon belüli dobozban találhatóak a papíráruk, amely magába foglalja a quick start egy oldalas tutorialt, a tokeneket, az összerakási útmutatókat, magát a szabálykönyvet, a csapatokhoz tartozó warband warscroll kártyákat a csapatok harcosainak a tulajdonság kártyáit és a négy darab Rival decket, amiből a paklijainkat építhetjük a jövőben vagy akár önmagukban is használhatjuk őket.

Összességében nagyon sok mindent tartalmaz ez a kezdődoboz, amely tényleg tökéletes kiindulási pontot ad mindenkinek, aki beleszeretne kezdeni a Warhammer Underworlds sötét hangulatú ám annál pörgősebb taktikai társasjátékába.

Milyen volt az első játék?

A Quick start tutorial szerint mentünk végig a játékon először, amelyen van egy nagyon jó QR-kód is, amivel egy picivel több mint 7 perces tutorial videót is megtekinthetünk. Ezek alapján a játék alapjait nagyon könnyen elsajátíthatjuk. Miután ezt a rövid összecsapást lejátszottuk, végigolvastuk a szabályokat, amelyeket gyorsan végig tudtunk pörgetni, mivel igencsak egyszerű és lényegre törő módon vannak megfogalmazva.

A játékot úgy játszottuk végig, hogy folyamatosan vissza-vissza ellenőriztük, hogy jól léptünk-e. Így egy óra alatt végeztünk. A régi szabályoktól az alapok nem sokban különböznek, de azok a kisebb változtatások is nagy lehetőségeket rejtenek a csatatéren. Sok minden változott, és még több minden nem. A teljesség igénye nélkül felsoroljuk a fontosabbakat.

Ami nem változott:

  • Ugyanazokkal a kockákkal dobunk.
  • Ugyanúgy mozgunk.
  • Ugyanúgy hexa alapú a térkép.
  • stb.

Ami megváltozott:

  • A kritikus már csak egy siker, és a kritikus képességek „bekapcsolója”, nem pedig egy abszolút siker, amit csak másik kritikus találat üthet ki.
  • Külön képességei vannak a warbandeknek, amelyek a warscroll kártyán olvashatók az inspirációval együtt.
  • Már csak egy játékostáblát használunk.
  • stb.

Tippek

  • Tzeentch

    Mágia és megannyi „csoda” vár rád Tzeentch mellett.
  • Chaos Space Marines

    Ha mindig is el akartad pusztítani a „Hamis Istencsászárt”, akkor irány menetelni a Chaos Space Marine Légiók közé!
  • Mindig zárd le!

    Mindig zárd le megfelelő módon a festéktégelyedet!

Végül a játékban, ahol Geőcze „Shemayet” Sári (Zikkit’s Tunnelpack) és Liszka „Liszkag” Gergely (Emberwatch) mérkőzött meg, a patkányok győzedelmeskedtek 10-8-ra. A játék eléggé szoros volt az első két körben, de a harmadik, befejező szakaszban Geri nem tudott pontot szerezni, míg Sári megszerezte a plusz 2 győzelmi pontot. Míg Gerinél a három figura közül egy esett el, Sárinál az öt patkányból csak kettő. Bár sokszor néztük vissza a szabályokat, hogy semmilyen módon se hibázzunk, emiatt egy picit hosszúra nyúlt a játék. Ugyanakkor látszik, hogy a játék nagyon pörgős és taktikus, így akinek kevés ideje van, de szeretne játszani, annak tökéletes választás lehet.

Milyen új megjelenésekre számíthatunk?

Még csak most jelent meg a Warhammer Underworlds legújabb része, az Embergard, de már jönnek is a legújabb megjelenések hozzá. Kezdésnek két új csapat jelenik meg hozzá, amiből az egyik a Lizardmenekek, avagy új nevükön a Seraphonokok, sorait bővíti, míg a másik Nurgle kertjének gondozóit sorakoztatja fel.

Ha ez nem lenne elég, akkor az alapdobozban található 4 rival deck mellé még kettőt kezeink közé kaparinthatunk, amelyek új lehetőségeket nyitnak a pakliépítéssel kapcsolatban. Ha változatosan szeretnénk a csapataink pakliait összeállítani, akkor érdemes beszerezni ezt a kettő paklit.

Talán a legfontosabbakat hagytuk a legvégére, amelyek nem mások, mint a régi csapatok újrakiadásai, amelyeket frakció dobozokban kaphattok meg egyben 4 warbandel. Érdemes összefogni a játékosoknak és együtt megvásárolni ilyen dobozokat, hogy mindenkinek meglegyen a csapata és a hozzá való kártyák.

Ami egy érdekesebb dolog, hogy a warhammer-community beszámolt egy olyan kártyapakkról, amely az előző összes csapatnak (annak a 16-nak amit fentebb is láthatunk) a warscroll és karakterkártyáit tartalmazza, viszont legjobb információink szerint nem rendelhetőek a boltoktól csak közvetlen a Games Workshoptól. Reméljük, hogy csak valamilyen félreértés történt, mert a régi játékosokat ezen kártyapakk segítségével lehetne a legkönnyebben visszahozni a játékba.

Warhammer Underworlds Rendezvények

A HammerTime Cafe csapata most sem várakozott sokáig, hogy felélessze a játékkal együtt a régen ismert eseményeit. Olvassátok tovább, hogy többet tudjatok meg ezekről az eseményekről!

Szerda Esti Warhammer Underworlds (SZEWU)

A Szerda Esti Warhammer Underworlds nem más, mint egy klubnap, egy dedikált játékosnap a Warhammer Underworlds rajongóinak.

Miért érdemes erre a napra ellátogatni?

Azért, mert ezen a napon a HammerTime Cafe falai a Warhammer Underworlds játékosainak izgalmas összecsapásaitól zenghetnek, és mindenki láthatja, hogy a közösség él és virágzik! Itt lehetőséged van gyakorolni a versenyekre és a ligánkra is, amely januártól indul előreláthatólag.

Ráadásul, ha csatlakozol hozzánk ezen a napon játékosként, vendégünk vagy egy pohár Rizmajer világos sörre vagy egy pohár kimért üdítőre!

Gyertek, és merüljetek el a Warhammer világának mélysötét bugyraiba szerdánként, és győzedelmeskedjetek ellenfeleitek felett a Szerda Esti Warhammer Underworlds eseményünkön, vagyis a SZEWU-n!

Itt találhatjátok a Facebook eseményt!

Warhammer Underworlds Karácsonyi Verseny

Gyere, és próbáld ki magad a Warhammer mélysötét világában egy Warhammer Underworlds versenyen, így karácsony előtt december 22-én! Ezen a versenyen egy festőverseny is lebonyolításra kerül.
Mivel nagyon sokan most fognak belekezdeni a játékba így minden veterán és haladó játékost szeretnénk megkérni, hogy kezdőbarát módon álljunk hozzá a játékostársainkhoz, ahogy az általában szokott lenni a HammerTime Cafe-ban! 🙂

Ez az esemény is egy pilot esemény, így itt szeretnénk tapasztalatokat és visszajelzéseket szerezni. 🙂

A Facebook eseményt és a verseny részletes leírását itt találhatjátok!

+1 Warhammer Underworlds Liga

Ha figyelmesen olvastatok, akkor láthattátok a WHU liga említését. A HammerTime Cafe szeretne januártól egy ligát indítani, amely 6 darab 2 hetes fordulót tartalmazna, tehát 3 hónapig tartana. Persze ezt csak igény szerint rendezné meg, így nagyon sokat segítenétek, ha visszajelzést küldenétek nekik a kommentekben!

Összefoglaló

Ahogy látjátok egy nagyon terjedelmes kezdődobozzal látott el minket a Games Workshop és egyből új csapatokkal is megörvendeztetett minket az új megjelenések között, ráadásul a régi csapatokat is beszerezheti az, aki eddig még nem tette. Reméljük, hogy tetszett a mini-beszámolónk az első benyomásokról és ti is örültök, hogy egyből eseményeket láthattok a HammerTime Cafe-ban szeretett játékunkról! Osszátok meg barátaitokkal és gyertek el az eseményekre, hogy megmutassuk, hogy Magyarországon még mindig van Warhammer Underworlds közösség!

Kövessetek minket Facebookon és Instagramon is!

Tippek

  • Támogasd a klubokat

    Támogasd a klubokat, mert ők adják a játékra a helyet neked!
  • Elit seregek

    Ha szereted az elit seregeket, akkor próbáld ki az Imperial Knight, Adeptus Custodes, Ogre Kingdomes, Sons Of Behemat vagy a Grey Knight frakciókat!
  • Sokat kitakaró részek

    A figurák „sokat kitakaró részeit” érdemes a festés után felragasztani.