„Házam becsületét megőrzöm, testvériségünk ad erőt nekem. Nem mutatok kegyelmet ellenségeimnek, senki sem állhat ellen haragomnak. Megvédem a Szent Hegy szentségét, Alaric Prime földjére nem léphet ellenség büntetlenül. Soha nem szegem meg eskümet, mert a kötelesség csak a halálban ér véget.”

House Degallio’s eggyéválás esküje

Az Imperial Knights által használt háborús gépezeteket eredetileg az emberiség csillagközi kolonizációs törekvéseinek támogatására építették. Ezt az eredendő funkcionalitást számos elemük megőrizte még most is. Például a Reaper Chainsword, amely a csatatéren félelmetes pusztítást végez, nyilvánvalóan egykor hatalmas növényzetirtó eszközként szolgálhatott a korai telepesek számára. Mindegyik fegyveren masszív emelőkampók találhatók, és könnyen elképzelhető, hogy a hajdani gyarmatosítók ugyanolyan egyszerűen csatlakoztattak hozzájuk földmunkagépeket vagy emelőberendezéseket, mint ahogy egy Battle Cannont, hogy ellenálljanak az Ork vagy Aeldari portyázók ellen.

Imperial Knights glory Warhammer 40K

Az Imperial Knights háborús gépezeteinek eredeti, praktikus exoszkeletonja ma már rejtve marad a páncéllemezek és az Imperial Knight díszes heraldikája alatt. A Knight Armour számtalan formában létezik, mindegyiknek megvannak a maga erősségei és gyengeségei. Három fő osztályba sorolhatók, a legkisebb és legkönnyebb verzióktól a legnagyobb és legnehezebb verziókig. Ezek az Armiger Pattern Knights, a Questoris Pattern Knights és a Dominus Pattern Knights.

A leggyakrabban előforduló osztályok közé tartozik a két Questoris Knight variáns, a Knight Paladin és a Knight Errant. Mindkettő ugyanazt az alaptestet használja, de eltérő fegyverrendszerekkel vannak felszerelve. Ezek népszerűségük kulcsa a mozgékonyság, a védelem és a pusztító tűzerő kiegyensúlyozott kombinációja. Minden Imperial Knight vastag adamantium páncélzattal rendelkezik, és halálos fegyverrendszerekkel vannak felszerelve. Általában ez két elsődleges fegyvert jelent, amelyek a „karokhoz” vannak rögzítve, és amelyeket számos másodlagos fegyverrendszer egészít ki, amelyek a torzón és a vállakon kaptak helyet.

A minden Knightot védő, kézzel kovácsolt páncéllemezeket réges-régen készítették, így az egyes páncélelemek, sisakok vagy díszítőelemek jelentős eltéréseket mutathatnak attól függően, hogy milyen mesterember készítette őket. A páncélzat gyakran díszes részletekkel van ellátva, és bonyolult heraldikával ékesített, amely felfedi a Knight hűségét és a csatatéren elért dicsőséges tetteit.

Jellegzetes Imperial Knight Típusok

Knight Paladin – A Knight Paladin az archetípusa az Imperial Knight harci gépezeteknek. Általában egy nagy kaliberű Rapid-Fire Battle Cannon és egy hatalmas, Knight-méretű Reaper Chainsword fegyverzettel rendelkezik. A csatatéren kevés fegyver érhet fel a Paladin Battle Cannon pusztító erejével. Legyen szó ellenséges gyalogság szétzúzásáról, könnyű járművek osztagainak megsemmisítéséről vagy távolsági tüzérségi párbajokról, a Paladin minden helyzetben halálos. Még egy titán páncélzatát is képes áttörni. A beérkező lövedékeket az ionpajzs mozgásával téríti el, miközben hosszú lépteivel gyorsan átcsoportosítható a csatatéren. Ha az ellenség túl közel merészkedik, a Heavy Stubber ikerpár gyorsan megtizedeli őket. Közelharcban pedig a Reaper Chainsword vagy a Thunderstrike Gauntlet szinte megállíthatatlanná teszi, hiszen bármilyen páncélt képes szétzúzni. A Knight Paladin Reaper Chainsword-jei egyenrangú pusztítók a Warhound-osztályú Scout Titanok fegyvereivel, képesek még egy Imperator páncélzatát is megsérteni.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Errant – A Knight Errant a Paladin testére épül, ám sokkal specializáltabb célokat szolgál. Egy tankhadosztály megsemmisítésére is képes, hiszen egy ionshield által védett háborús gépezet, amely elképesztő közeli pusztításra képes. Fő fegyvere a Thermal Cannon, amely képes plasztacél bunkereket lángra lobbantani és csatamezőket olvadt salakká változtatni. Ez a fegyver ideális a hatalmas célpontok, például a Chaos Titanok és Mega-Gargantok ellen. Közelharci fegyvere – legyen az Reaper Chainsword vagy Thunderstrike Gauntlet – talán még pusztítóbb. A Knight hatalmas servo-motorjai által hajtva egyetlen csapással képes ledönteni a legmonumentálisabb idegen lényt is. Páncélozott testében egy Heavy Stubber található, amellyel az ellenséges gyalogságot kaszálhatja le, míg súlyos, páncélborított lábai teljes osztagokat tiporhatnak el.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Gallant – A Knight Gallantot irányító nemesek agresszívak és türelmetlenek, állandóan azzal vannak elfoglalva, hogy dicsőséges harcban bizonyítsák rátermettségüket. Felszerelve egy Thunderstrike Gauntlet-tel és egy Reaper Chainsword-del, teljesen elutasítják a távolsági fegyverek használatát, inkább a brutális közelharcot részesítik előnyben. Nehezen visszatarthatók taktikával és logikával, gyakran ők vezetik az ostromot a dicsőség hajszolásában. Egy Ion Shield és vastag páncélzat biztosítja, hogy elérjék céljukat, míg egy Heavy Stubber segíti az ellentámadó gyalogság lekaszálását.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Preceptor – A Knight Preceptor egy Questoris-osztályú, közelharcra optimalizált erődítmény. Megtestesíti a Code Chivalric alapelveit: tisztességes távolságra közelíteni az ellenséghez, kellő erővel támadni, hogy tiszteletet mutasson ellenfele kitartása iránt, majd gyorsan és tisztán megölni őket az Istencsászár nevében. Ennek megfelelően fegyverzete egy üvöltő Reaper Chainsword vagy egy szikrázó Thunderstrike Gauntlet, valamint a ritka és félelmetes Las-Impulsor. Ezeket a fegyvereket olyan közeli harcban alkalmazzák, hogy a nemes szó szerint az ellenség szemébe nézhet, miközben kivégzi őket. A Las-Impulsor brutálisan erős fegyver, amely képes egy eretnek erődítményt romba dönteni vagy egy Titan lábát egyetlen célzott sortűzzel levágni.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Crusader – Ellentétben a harcias Gallant pilótákkal, a Crusadereket irányító nemesek taktikai érzékkel rendelkező, átgondolt harcosok. Elég fegyverrel vannak ellátva, hogy egy teljes felkelést leverjenek, és egy Knight osztag hátsó vonalából áradó golyózáport és ágyútüzet biztosítanak. Egy Crusader folyamatos tüze percek alatt vértócsává és roncsmezővé változtathatja az ellenséges hadsereget. Fegyverzete egy Thermal Cannon, egy Avenger Gatling Cannon, egy Heavy Stubber és egy Heavy Flamer, de akár hat fegyver is felszerelhető rá.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Castellan – A Knight Castellan egy szupernehéz Imperial Knight, amely a Dominus-osztályú alvázat használja. Elsősorban hosszú távú tüzérségi platformként működik, és képes extrém távolságból csapást mérni az ellenségre. Bár lassabb, mint más Knightok, hatalmas tűzereje és vastagabb páncélzata előnyhöz juttatja. Fő fegyverei a Plasma Decimator és a Volcano Lance, melyek képesek egyetlen lövéssel kettévágni egy ellenséges Titant. Vállain Siegebreaker Cannon-ok és Shieldbreaker Missile állások találhatók, amelyek képesek áthatolni az ellenséges pajzsokon azáltal, hogy a valóság szövetén megcsúszva, mikro-pillanatokra a Warpba merülnek.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Valiant – A Knight Valiant a Dominus-osztály másik félelmetes változata. Míg a Castellan a távolsági pusztítást képviseli, a Valiant a pusztító tűzerő közelről történő alkalmazásának elvét követi. Ion Shield-je megtöri az ellenséges támadásokat, miközben könyörtelenül menetel előre, hogy pusztító fegyverarzenálját szabadjára engedje. Fő fegyverzete a Conflagration Cannon, egy három hatalmas Flamerből álló, Promethium-tartályokkal ellátott lángtenger, valamint a Thundercoil Harpoon, amely képes egyetlen szúrással átdöfni a legmasszívabb célpontokat is.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Armiger – Az Armiger Pattern Knight egy kisebb, fürgébb harci gép, amelyet gyakran alacsonyabb rangú nemesek vezetnek. A gyors és mozgékony Warglaive Thermal Spear és Reaper Chain-cleaver fegyverzetével ront az ellenségre, míg a Helverin verzió két Armiger Autocannont hordoz, amely folyamatos tűzcsapással aprítja az ellenség sorait.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Knight Warden – A Knight Warden kiválóan alkalmas erődítmények ostromára és szűk helyeken zajló harcokra. Nem riad meg az ellenséges tűztől, gyakran ő áll az ellenséges barikádok és bunkerek elleni támadások élén. Ion Shield-jét maga elé tartva gyorsan közelíthet az ellenséghez, óriási lépteivel könnyedén átjut a tankakadályokon, és könnyedén mozog a kaptárvárosok szűk utcái vagy az idegen világok csavart erdőségei között. Egyik karján egy Avenger Gatling Cannon, a másikon pedig egy Reaper Chainsword vagy Thunderstrike Gauntlet található, amelyek mindegyike képes tankokat, hatalmas xenos teremtményeket vagy páncélozott erődítményeket szétzúzni. A Warden továbbá egy vállra szerelt Meltagun-nal és egy carapace fegyverrel is felszerelhető. Ha az ellenség harckocsikkal csatázik, akkor a Stormspear Rocket Pod a tökéletes megoldás, míg az Icarus Autocannon kiválóan alkalmas repülő egységek ellen. Az Avenger Gatling Cannon őrült sebességgel forog, és egy lövedékekből álló falat zúdít az ellenségre – a nagy kaliberű lövedékek képesek a páncélzatot szétszaggatni és gyalogos osztagokat felmorzsolni. Egy Heavy Stubber növeli a tűzerőt, míg a fő fegyverzet pajzsába beépített Heavy Flamer gondoskodik róla, hogy a fedezékbe húzódó ellenség se menekülhessen a Knight Warden haragja elől. Mikor eléri célpontját, másik karjának hatalmas közelharci fegyvere képes széttépni vagy összezúzni minden ellenséget, aki elég ostoba volt ahhoz, hogy szembeszálljon vele.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Cerastus Típusú Páncélzatok

A Cerastus típusú Knight páncélzatok rendkívül kifinomult vázra épülnek, sebességük és mozgékonyságuk messze felülmúlja a nehézkesebb Errant és Paladin osztályokat. A Cerastus típusú Knightok láthatóan kizárólag a háborúra készültek – nem védelmezők, hanem vérrel áztatott hódítók és pusztításra szánt eszközök. Létrejöttük az Age of Strife kezdetének brutális örökségét hordozza.

Tippek

  • Fémfigura lemosás

    Fémfiguráról könnyen leszedheted a festéket körömlakk lemosóval. (A műanyag figurát viszont megrongálja.)
  • Sokat kitakaró részek

    A figurák „sokat kitakaró részeit” érdemes a festés után felragasztani.
  • Space Wolf

    Szereted a vikingeket? Válaszd a Space Wolfokat!

Leggyakrabban használt Cerastus páncélzatok :

Cerastus Knight-Acheron – A Cerastus Knight-Acheron által véghezvitt pusztítás borzalmas látvány. Félelmetes Reaper Chainfist, iker-csatolt Heavy Bolter és egy Acheron Pattern Flame Cannon fegyverzettel rendelkezik. Elsődleges célja az ellenség teljes megsemmisítése vagy annak terrorban tartása. Csak akkor áll meg, ha az ellenség maradéktalanul elpusztult, és a lángokban álló romok alatt fekszik.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Cerastus Knight-Atrapos – Az egyik legritkább és legpusztítóbb Knight. A Cerastus Knight-Atrapos egy egyedi Cerastus mintájú variáns, amelyet kizárólag eretnek gépezetek és xenos háborús gépek elpusztítására hoztak létre. E gépek létezése istenkáromlás az Omnissiah ellen. A Knight-Atrapos gépszellemei (Machine Spirits) a teljes megsemmisítés iránti könyörtelen éhséggel bírnak, és akik ezzel a géppel szövetségre lépnek, gyakran az őrület szélére sodródnak. Fő fegyverei a pusztító Atrapos lascutter, amely távolsági és közelharci fegyverként is funkcionál, valamint az erőteljes, de instabil graviton singularity cannon. A Marco-extinction Targeting Protocols és a Cerastus alváz sebessége révén a Knight-Atrapos a háború egyik leghalálosabb fegyverévé válik.

Cerastus Knight-Castigator – A Castigator Pattern Bolt Cannonnal felfegyverzett Knight, kifejezetten a hatalmas számú ellenség ellen kerültek megépítésre. Robbanó lövedékei teljes gyalogos alakzatokat képesek megsemmisíteni, míg a Castigator Power Blade könnyedén kettévágja a könnyebb járműveket is.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Cerastus Knight-Lancer – Az egyik legritkább, ám legnagyobb becsben tartott Knight osztályú harci gépezet. Elsősorban villámgyors támadásokhoz és pusztító oldalról érkező rohamokhoz készült. Hírnevét sebessége és nyers ereje mellett az ellenséges gépszellemekkel való ingerlékeny kapcsolatának is köszönheti. Emiatt gyakran a legimpulzívabb és dicsőségre éhesebb Knight házak vitézei igyekeznek szövetségre lépni ezzel a háborús bestiával. A Knight-Lancer elsődleges fegyvere a Cerastus Shock Lance – egy hatalmas magneto-hidraulikus energialándzsa, amely képes elektromágneses plazmalövedékek kilövésére rövid hatótávon. A jobb karjába épített Ion Gauntlet Shield koncentráltabb védelmet nyújt, mint a Knight Paladin osztály Ion Shield-je, de taktikai rugalmassága korlátozottabb.

Kattints a képre a vásárláshoz!

Ritka Páncélzatok

Questoris Knight Magaera – A Questoris Knight Magaera egy olyan Knight típus, amelyet leginkább rohamcsapatként használnak, a legvédettebb ellenséges állások áttörésére. Képes ellenállni a nehézfegyverek tüzének és önjavító rendszere révén néhány perc alatt helyreállítja még a súlyos sérüléseket is. E cél érdekében egy Lightning Cannon fegyverrel van felszerelve, amely fókuszált elektromágneses sugarakat használ, hogy elpárologtassa az ellenséges gyalogságot és széttépje a páncélosokat.

Questoris Knight Styrix – Egyesek szerint a Styrix Machine Spiritjei túlságosan hozzászoktak az értelmetlen mészárláshoz az Age of Strife és az azt követő Great Crusade során. Ezért sok konzervatív Knight ház sötét és gonosz páncél típusnak tartja hiszen vérengzéseik méltatlanok egy igazi lovaghoz. Más házak azonban nem osztják ezt a nézetet, és hajlamosak egész Styrix osztagokat bevetni az ellenség teljes kiirtására. A Knight Styrix fő fegyverzete egy pusztító Volkite Chieorovile, amelyet egy Graviton Gun és egy ikerpár Rad Cleanser támogat. Ezekkel könnyedén képes nagy számú ellenséges gyalogos megsemmisítésére. Közelharcban a rettenetes Hekaton Siege Claw képes járműveket összezúzni és épületeket lerombolni, így a Styrix hatalmas előnyt jelent bármely hadsereg számára.

Acastus Knight Porphyrion – Az egyik legjobban felfegyverzett és legvastagabb páncélzattal ellátott Knight típus a Birodalom haderejében. Kevés Knight ház engedheti meg magának a Porphyrion modelleket, amelyek az Omnissiah kultuszának kegyelmét jelképezik. Még a legnagyobb házak, mint a House Raven vagy a House Vymar, is csak néhány ilyen gépezettel rendelkeznek. A Porphyrion nemcsak mint pusztító harci gép szolgál, hanem gyakran az adott ház Scion-jainak fegyelmezésére és uralmának biztosítására is. Sok Porphyrion viseli a shrouded urn heraldikai szimbólumot, amely annak jele, hogy a Knight pilótája egy másik Knight testvérét pusztította el egy szent és hivatalos becsületviadal során. Egyes Seneschal és Scion rangú Knightok nem értenek egyet azzal, hogy ez a modell minden tekintetben tökéletes. Egyesek szerint a tisztán távolsági fegyverzet és a hatalmas méret korlátozza a Porphyrion alkalmazkodóképességét, valamint megakadályozza, hogy a pilóta megízlelje a közelharc dicsőségét. Mások pedig kiemelik, hogy a Porphyrion ereje és mérete már egy Scout Titan szintjét súrolja. Ez a gépezet a határ, amelyet egy emberi elme még képes irányítani, de még a legerősebb akaratú Scion pilóták számára is elképesztő terhelést jelent.

Acastus Knight Asterius – Az Acastus Knight Asterius egy hatalmas, szupernehéz Imperial Knight, amelyet a Great Crusade és a Horus Heresy idején vetettek be. Ez a Knight modell elsősorban hosszú távú tüzérségi támogatásra és erődítmények megsemmisítésére készült. A gigantikus Acastus Pattern Knight modellek közül az Asterius az egyik legritkább. Hasonlóan az Acastus Knight Porphyrion-hoz, masszív páncélzatot visel, amely szinte áthatolhatatlan a fegyvertűzzel szemben, és úgy masírozik a csatatéren, mint egy feldühödött óriás, amelyet csupán rovarok ostromolnak. Fő fegyverzete egy pár ősi Conversion Beam Cannon, amely egy letűnt technológia pótolhatatlan relikviája. Ezek a fegyverek képesek egyetlen lövéssel erődök falait lerombolni és hatalmas ellenségeket megsemmisíteni. Az Asterius mérete meghaladja a legtöbb Knight osztályt, majdnem eléri egy Scout Titan magasságát.

Elavult Páncél Típusok

Megjegyzés: Az alábbi Knight modellek – Knight Baron, Knight Castellan és Knight Lancer – már nem számítanak hivatalos kánonnak, de a teljesség kedvéért szerepelnek itt.

Knight Baron – A Knight Baron egy rendkívül képzett harcos által irányított páncél, amelyet gyakran egy teljes Knight osztag élére állítanak. A Baron minden esetben egy saját igényei szerint testreszabott Knight-ot vezet, amely vastag páncélzatot és bonyolult díszítést kap, beleértve a ház színeit és jelképeit. A Knight Baron fő fegyverzete egy Battle Cannon és egy Power Lance, amelyet eredetileg csak a Knight Lancer modellek használtak. Ennek ellenére a Knight Baron páncélzata könnyű marad, lehetővé téve számára, hogy elegendő sebességet érjen el a fegyver teljes erejű bevetéséhez és hogy lépést tartson a rohamozó Knight Lancer-ekkel. A csatatéren a Baron vezeti társait, villámként csapódva az ellenség vonalaiba, miközben követői megkettőzött haraggal pusztítanak körülötte.

Knight Lancer – A Knight Lancer egy speciálisan gyorsaságra és mozgékonyságra tervezett Knight változat. Leggyakrabban felderítő akciókban, átkaroló támadásokban és az ellenség figyelmének elterelésére használják, hogy a nehezebb egységek ideális pozícióba kerülhessenek. A Knight Lancer egy Battle Cannon-nal is fel van szerelve, hogy hosszabb hatótávú támadásokat is végrehajthasson, de fő fegyvere a Power Lance. Ez egy továbbfejlesztett Shock Lance, amely az eredeti energianyaláb helyett egy perzselő elektromos ívet bocsát ki, amely képes szinte bármilyen páncélzatot átégetni és hatalmas pusztítást végezni az ellenség sorai között. Bár hatótávolsága rövid, gyors és halálos üss és fuss támadásokra kiválóan alkalmas.

Lovagi páncél irányítása és a Ritual of Becoming

Az Imperial Knight páncélzatok irányítása hasonló a Titánokéhoz, mivel azokat a nemes pilóta agykéregébe és kisagyi területeibe sebészeti úton beültetett neural interface csatlakozók segítségével vezérlik. A pilóta egy Throne Mechanicum nevű irányító platformon foglal helyet, ahol az umbilical interface cords kapcsolódik az idegi csatlakozóihoz. A Throne Mechanicum ezután csatlakozik a Knight páncélhoz, lehetővé téve, hogy a pilóta úgy irányítsa annak mozgását, mintha saját teste lenne, valamint érzékszervi visszacsatolást kapjon a páncéltól – látva, amit az lát, és érezve, amit az érez. Ennek köszönhetően az Imperial Knight mozgása olyan kifinomult lehet, hogy azt csak a Craftworld Aeldari hadigépezetei tudják felülmúlni.

Imperial Knights Pilot

Ezenkívül minden Imperial Knight manuális vezérlőelemekkel is rendelkezik, beleértve különféle kapcsolókat és tárcsákat, a jobb kéz számára egy gázkart, valamint egy bal oldali tűz-kontroll. Ha a lovag közelharci fegyvert használ, annak irányítókarja a gázkar előtt, kissé jobbra található. Ezek a manuális vezérlők elsősorban a Knights’ Sacristans számára készültek, lehetővé téve a páncél karbantartását, szimulációk futtatását vagy kisebb távolságokon való mozgatását. Azonban a valóságban ezekkel a vezérlőkkel a lovag csak kezdetleges és darabos mozgásra képes, ezért a Throne Mechanicum használata sokkal hatékonyabb. Ha azonban egy nemesnek megszakadna az elméje és a Throne Mechanicum közötti kapcsolat –, akkor vészhelyzetben ezek a manuális vezérlők lehetővé tehetik számára, hogy még irányítsa páncélját. Ilyenkor a Knight mozgása lomha és merev lenne, inkább hasonlítana egy Astra Militarum Sentinel járóhoz, mint egy valódi emberi tudattal összekapcsolt harci gépezethez, de akár ez is elegendő lehet a pilóta életének megmentéséhez.

A nemesi erődök szívében egyetlen hatalmas épület áll, amelyet egyszerűen csak Sanctuary-nak neveznek. Itt tárolják a Imperial Knight páncélokat, amikor nincsenek bevetésen, és itt zajlanak azok az ősi rituálék és procedúrák, amelyek lehetővé teszik, hogy a nemesek kapcsolatot alakítsanak ki saját Throne Mechanicum-jukkal. Ezek a Sanctuary-k rendkívül ősi építmények, amelyeket még az emberiség eredeti fénysebességet el nem érő kolonizációs hajóinak érkezésekor építettek a Lovagi Világokon az Age of Technology idején. Alapvető funkcióik is ebből az időszakból származnak, noha az évezredek során végrehajtott módosítások és fejlesztések miatt az eredeti építők valószínűleg alig ismernék fel őket. A Sanctuary-ban zajlik le az a folyamat, amely során a fiatal nemesek összekapcsolódnak Throne Mechanicum-ukkal, ezt a procedúrát nevezik Ritual of Becoming-nek. Ez a szertartás a Chamber of Echoes nevű különleges teremben zajlik, és rendkívül hosszadalmas, néha veszélyes folyamat. Egyfajta beavatási rítusnak számít, amely során a fiatal nemes végérvényesen maga mögött hagyja gyermekkorát.

Tippek

  • MawTribes

    Ha mindig is szerettél jó nagyokat ennei és a főzésre, mint varázs-tudományra gondoltál, akkor válaszd az Ogrék hordáit!
  • Nighthaunt

    Halál, pusztulás, szellemek? Akkor Nighthaunt!
  • Kettő vékony, mint egy vastag

    Inkább kettő vékony rétek, mint egy vastag!

Amikor elér egy megfelelő kort, a ház egy kijelölt örököse neural interface csatlakozókat kap, majd virrasztásba kezd, amely során egy teljes éjszakát tölt kijelölt Throne Mechanicum-ján a Chamber of Echoes falai között. Ez a szertartás nem veszélytelen, és az interfészfolyamat során több mint egytizedük vagy megőrül, vagy végzetes agyi aneurizmát szenved az idegrendszeri visszacsatolás következtében. Ha azonban a kapcsolatfelvétel sikeres, az imprintingnek két fontos hatása van. Először is, a folyamat felerősíti a fiatal domináns személyiségjegyeit, különösen azokat az érzelmeket, amelyeket a virrasztás során érzett. Ha félelmet érzett, a Throne Mechanicum mindig idegességet sugároz majd, ami harc közben problémát jelenthet. Ha haragot érzett valaki iránt, akkor a Throne Mechanicum örökké gyűlölni fogja azt a személyt, még akkor is, ha maga már rég megbocsátott neki. Egy lovag halála után a Throne Mechanicum megőrzi személyiségének bizonyos aspektusait, és ezek a szellemek suttognak a következő generációkhoz a Chamber of Echoes-ban töltött virrasztás alatt.

A Throne Mechanicum azonban nemcsak a pilóta személyiségét rögzíti, hanem visszahat magára a nemesre is. Az interfész mélyen beépített hűséget, kötelességtudatot és hierarchikus tiszteletet ültet be az elméjébe, valamint mély tiszteletet az ősei iránt. Az, hogy ez pontosan hogyan történik, továbbra is rejtély, de valószínű, hogy az eredeti tervezők szándékosan építették be ezt a mechanizmust, hogy megakadályozzák a pilótákat abban, hogy lázadóvá váljanak vagy elárulják azokat, akiket védeniük kell. A Throne Mechanicum az imprinting után a Communion Dome-ban kerül tárolásra, amely a Sanctuary tetején helyezkedik el. Ez a kör alakú csarnok minden egyes pilóta Throne Mechanicum-ját magában foglalja.

Amikor egy nemes be akar ülni az Imperial Knight páncéljába, elfoglalja helyét a Throne Mechanicum-ban, és aktiválja a Protocols of Joining-ot. Az umbilical cords csatlakoznak idegi interfészéhez, és a mögötte lévő fal kinyílik. A Throne Mechanicum hátracsúszik, és egy transzportalagúton keresztül leereszkedik a Vault Transcendent nevű hatalmas hangárba, ahol a páncélok állomásoznak. Amikor a pilóta és a Throne Mechanicum, valamint a páncél egyesül, az Imperial Knight életre kel. A Sanctuary hatalmas kapui kitárulnak, és a Knight kilép a csatatérre, hogy az Istencsászár minden ellenségét elpusztítsa.

A Hungarian Warhammer Community csapata

Írta: Liszka Gergely

Kövessetek minket Facebookon és Instagramon is!

Tippek

  • Youtube Tutorialok

    Szeretnél fejlődni a figurafestésben? Keress youtube tutorialokat!
  • GloomSpite Gitz

    Szereted a ravasz, zöld goblinokat és a gombákat? A GloomSpite Gitz seregei rád várnak!
  • 3 vékony réteg

    a festéket 3 vékony rétegbe vidd fel, a teljes fedésért.